[vc_row type=”in_container” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ width=”1/1″][vc_column_text]یکی از قوانین بسیار مهم و تأثیر گذار برای گوگل داشتن گواهینامه SSL مربوطه می باشد. سوالات زیادی در این باره پرسیده شده و همچنین تاثیر آن بر سئوی سایت که ما برا آن شدیم در این مقاله در مورد این پروتکل و تاثیر آن بر سئو  توضیحاتی را ارائه دهیم.

پروتکل SSL چیست و در سئوی سایت چه تاثیری دارد؟

عبارت SSL مخفف secure sockets layer است و پروتکلی ایمن برای انتقال اطلاعات در اینترنت . وقتی سایتی را با پروتکل  SSL  راه اندازی می کنیم و  //:http  سایت به  //:https تبدیل می شود، امنیت سایت افزایش می یاید اما دلیل این امنیت چیست؟ این پروتکل اطلاعات منتقل شده بین کاربر و سایت را رمزگذاری می کند  پس امنیت سایت بالا رفته و همچنین امنیت کاربر . پس هیچکس این بین نمی تواند اطلاعاتی که منتقل می شود را رصد کند یا اینکه اطلاعات را از کاربر  سایت شما سرقت کند. از طرفی هم می دانیم که امنیت کاربر برای گوگل خیلی مهم است و گوگل سایت هایی که SSL استفاده می کنند را  در سئوی بهتری قرار داده و این را اعلام کرده سایت هایی که از SSL استفاده می کنند از نظر سئو امنیت بیشتری خواهند داشت. توضیحات بیشتر

سالیانه ۸۰ هزار تومان + ۱۰۰ هزار تومان راه اندازی اولیه – خرید آنلاین

مزایای استفاده از SSL  در سایت

  •  افزایش سئو : همانطور که گفتیم گوگل اعلام کرده است، سایت هایی که SSL استفاده می کنند در سئو نتایج بهتری کسب خواهند کرد، در نتیجه چنانچه شما از این پروتکل در سایت خود استفاده کنید، سئوی سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.
  • افزایش اعتماد کاربر: کاربر زمانی که وارد سایت شما می شود و می بیند که سایت شما با https راه اندازی شده در نتیجه بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد و این را خواهد فهمید که شما رسمی تر کار می کنید . پس  کاربر راحت تر و بهتر به سایت شما اعتماد می کند و به همین دلیل فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد و درآمد شما به واسطه فروش بیشتر افزایش پیدا می کند.

فیلم آموزشی + اطلاعات بیشتر در میهن وردپرس[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]